برای درمان سریع یبوست چی بخوریم، درمان گیاهی و بدون نسخه پزشک

درمان سریع یبوست، گیاهی و بدون نیاز به نسخه پزشک

یبوست یک بیماری طاقت فرسا، بسیار رایج و آزار دهنده است که در صورت عدم درمان می تواند مشکلات بسیار جدی برای اعضای بدن شما ایجاد کند. دفع منظم نشان دهنده ی عملکرد درست دستگاه گوارش شما از معده تا روده‌ها است. بروز اختلال در مسیر این دستگاه حیاتی، می تواند منجر به بروز مشکلی مانند یبوست شود. در بیشتر موارد، استفاده از برخی داروهای گیاهی ملین و مسهل به همراه ایجاد تغییر کوچکی در سبک زندگی و عادات غذایی می‌تواند شما را برای همیشه از شر یبوست خلاص کند. حال ممکن است از خود بپرسید برای درمان سریع یبوست چی بخوریم که هم گیاهی و بدون ضرر باشد و هم بدون نسخه  پزشک بتوان آن را تهیه کرد؟ با ما همراه باشید تا به شما بگوییم.
 

برای درمان سریع یبوست چی بخوریم؟

برخی غذاهای نفاخ، عادات غذایی پر چرب و شور و عدم نوشیدن آب کافی و عدم تحرک کافی در طول روز را می‌توان اصلی ترین دلایل ایجاد یبوست دانست. دلایل دیگری نیز هستند که رایج ترین آن ها، یبوست دوران بارداری، یبوست سالمندان و غیره هستند. در پاسخ به این سوال که برای درمان سریع یبوست چی بخوریم، باید بگوییم بهتر است ابتدا به سراغ خوراکی ها و مواد گیاهی طبیعی مسهل و ملین بروید. برخی از مهم ترین این مواد عبارت می‌شوند از:

 • آلو
 • روغن زیتون
 • آب گرم
 • قهوه
 • انجیر
 • موز
 • اسفناج
 • ماست 
 • لوبیا
 • نارگیل و ...

مواد غذایی، میوه ها، دانه ها و غلاتی که کمک می‌کنند تا یبوست شما درمان شوند بی شمارند. وجود این مواد در رژیم غذایی روزانه ی شما کمک می کند تا به مرور زمان مسئله ی یبوست را برای همیشه درمان کنید. اما گاهی که دچار مشکل یبوست هستید، نیاز به یک درمان سریع تر خواهید داشت. برخی گیاهان هستند که می توانید در چنین شرایطی مورد استفاده قرار دهید. این مواد عبارت هستند از:

 • سنا
 • دانه گشنیز
 • گیاه اسفرزه

برگ سنا را می توان به عنوان مهم ترین گیاه مسهل و ملین شناسایی کرد. این گیاه می تواند به سرعت مشکل یبوست شما را درمان کند. برخی از این گیاهان مثل سنا کمک می‌کنند تا تحرکات روده اصلاح شده و اجابت مزاج به آسانی هرچه تمام تر انجام شود. برخی گیاهان مانند گیاه اسفرزه برای درمان یبوست، نقش افزایش حجم مدفوع و نرم شدن آن را دارند که در نتیجه عمل دفع ساده تر انجام خواهد شد. اما این گیاهان را از کجا پیدا کنیم؟ چطور آن ها را استفاده کنیم؟ مصرف چه میزان از آن ها می تواند برای بدن ما مفید باشد؟ آیا مصرف آن ها به تنهایی مضر نیست؟ 
تمامی این سوالات کنار هم سبب می شوند تا مصرف خودسرانه ی این گیاهان کمی ترسناک به نظر برسد. بهتر است به جای مصرف خودسرانه ی گیاهان دارویی، از داروهای گیاهی مسهل و ملین که دارای مقدار مشخص از گیاه دارویی با حداکثر کارایی و بدون ایجاد عوارض جانبی می‌باشد استفاده کنید و این داروها برای درمان یبوست، با دستورالعمل مصرف خود، خیال شما را راحت خواهند کرد. اما چه داروی گیاهی را برای درمان سریع یبوست بخوریم؟ در ادامه به معرفی دو داروی گیاهی بسیار مفید برای درمان یبوست می پردازیم.
 
موسیلیوم فورت و سنالاکس، درمان سریع یبوست

برای درمان سریع یبوست مزمن قرص سنالاکس بخورید

همانطور که قبل تر هم گفتیم، گیاه سنا را به عنوان یکی از مهم ترین گیاهان برای درمان یبوست می شناسند. قرص سنالاکس در واقع دارویی است که با بهره گیری از برگ سنا و دانه‌ی گشنیز تولید شده است. این گیاه به دلیل وجود دانه‌ی گشنیز و ترکیبات خود، دل پیچه ها و دردهای احتمالی پس از مصرف گیاه سنا را نخواهد داشت. وظیفه‌ی اصلی قرص سنالاکس، اصلاح تحرکات روده و آسان کردن عمل دفع است. سنالاکس یک مسهل گیاهی است که سوء‌هاضمه را به خوبی درمان می‌کند. اگر به دنبال این هستید که برای درمان سریع یبوست چی بخوریم، پیشنهاد می کنیم قرص سنالاکس را حتماً امتحان کنید. اگر دچار یبوست بارداری هستید توجه داشته باشید که شما نباید از قرص سنالاکس و یا هر قرص حاوی گیاه سنا استفاده کنید و برای درمان یبوست بارداری می توانید از پودر موسیلیوم فورت که در ادامه معرفی میکنیم استفاده نمایید.
 

پودر موسیلیوم فورت، درمان سریع یبوست

یکی از درمان های بسیار سریع برای یبوست، مصرف پودر موسیلیوم فورت است که به طمع های مختلفی مانند پرتقال، تمشک، آناناس، شکلات، توتی فروتی، توت فرنگی، موز و سیب تولید می شود. اگر رژیم هستید و به این فکر می‌کنید که برای درمان سریع یبوست چی بخوریم، باید بگویم پودر موسیلیوم فورت بهترین انتخاب است، چرا که این پودر فاقد قند بوده و کاملاً رژیمی است. نقش موسیلیوم فورت برای درمان یبوست به این صورت است که به دلیل وجود گیاه اسفرزه داخل خود، روند حرکت مدفوع در دستگاه گوارش را تسهیل کرده و با افزایش میزان حجم مدفوع و نرم کردن آن، عمل دفع را ساده تر می کند. از این پودر برای درمان یبوست دوران بارداری هم استفاده می کنند. اگر به اطلاعات کامل تری در مورد دو درمان موثر یبوست، سنالاکس و پودر موسیلیوم فورت دارید، می توانید به سایت ایران داروک مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ها

پس از مصرف داروی گیاهی سنالکس واقع یبوست و قطع دارو بعداز دوهفته مجدد یبوست برمیگرده و با هیچ طریقی برطرف نمیشود .... لطفا راهنمایی بفرمایید

با سلام به شما کاربر گرامی در این دوره می توانید از موسیلیوم ایران داروک کمک بگیرید.

سلام من پیوند کردم وهمش یبوست دارم چی بخورم.

با سلام به شما کار بر گرامی با توجه به شرایط ویژه ای که دارید حتما با پزشک خود در اینباره مشورت کنند.

سلام من میرم کنگره ۶۰واسه ترک اعتیاد بعد اونجا بهم شربت تریاک میدن واسه ترک بعد که شربتو میخورم ده روز به ده روز باید برم توالت و خیلی هم اذیت میشم باید چکار کنم

با سلام شما می توانید از موسیلیوم فورت ایران داروک کمک بگیرید.

سلام مادر من یبوست داره و اللن نزدیک به یه ماهه هرچی میدیم کارایی نداره لطفا راهنمایی کنید تا مادرم حالش خوب شه

با سلام به شما کاربر گرامی شما می توانید از داروی گیاهی "سنالاکس ایران داروک" کمک بگیرید اما اگر این مشکل بسیار شدید است حتما جهت بررسی به متخصص گوارش مراجعه فرمایید.

افزودن دیدگاه جدید

ویدئو مرتبط

مقاله ای مرتبط با محصول یافت نشد.